Co by vás mohlo zajímat

Novilon® obecně                                         

 

» Co je to materiál Novilon®,z čeho je vyroben

Měkčený vinyl Novilon®/ Novilux® je vícevrstvá podlahová krytina nabízená v rolích o šíři 2,3 a 4m v kolekcí Nova, Viva, Prima a Novilux® structura a traffic. Podlahovina se celoplošně se lepí na vystěrkovaný podklad. Vyspělá technologie výroby zaručuje tu nejvyšší kvalitu a proto je na produkt poskytována záruka 20 let. Více zde

» Skladba a vlastnosti jednotlivých vrstev krytiny Novilon®

Nosnou vrstvou materiálu je vysoce hustotní skelné rouno, které zaručuje materiálu rozměrovou stálost. Na něj je nanesena vrstva PVC, která je potištěna fotomotivem (dřevo,dlažba a jiné). Pro trvanlivost a odolnost proti otěru je následně na natištěný motiv aplikována čirá nášlapná vrstva. Pro zlepšení vizuálního i pocitového dojmu je povrch opatřen strukturou odpovídající vzoru podlahoviny. Měkká rubová mechanická pěna zajišťuje materiálu tepelnou a zvukovou izolaci. Výsledkem je kvalitní, ekologicky nezávadná podlahovina, poskytující maximální komfort při jejím užívání. Více zde

» Vhodnost použití materiálu Novilon®?

Materiál Novilon® je interiérová podlaha určená pro bytový sektor. Je vhodná do všech částí bytu včetně koupelny.

» Jaká je cena krytiny Novilon®?

Ceny materiálů Novilon® i Novilux® uvedené v ceníku zde jsou maloobchodní doporučené ceny za materiál.

» Je materiál Novilon® zdravotně nezávadný?

Materiál Novilon® splňuje všechny předepsané normy v rámci evropské unie. Je vyráběn v závodu,kde je zaveden systém řízení kvality a životního prostředí ISO 9001 a ISO 14001. Výrobek Novilon® je držitelem prohlášení o shodě CE, které je nutné k tomu, by mohl být prodáván na trzích EU.

» Kde je možné zjistit, jaký vzor imituje jakou dřevinu

U každého vzoru po jeho rozkliknutí je popisek, který uvádí, jakou dřevinu vzor imituje. „Vyberte si tu nejvhodnější krytinu pro svůj domov“ - tento přehledný vyhledávač vám rychle po zadání vašich kritérií najde požadovaný dekor.

» Jaká záruka je poskytovaná na materiál Novilon®?

Na všechny materiály Novilon® a Novilux® použité v bytové výstavbě je poskytována záruka 20 let. Více o záruce i záručních podmínkách naleznete zde.

» Je materiál vhodný do koupelny?

Materiály Novilon® a Novilux® je možné instalovat také do koupelny. Speciální vlastnost Aquagrip zamezí uklouznutí i na mokré podlaze. V případě této instalace je nutné materiál celoplošně fixovat k podkladu a utěsnit okraje silikonovým tmelem, aby se zabránilo zatečení vody pod materiál.

» Je materiál vhodný do zimní zahrady?

Vždy záleží na typu zimní zahrady. Krytina Novilon® a Novilux® je krytinou pro interiéry na není možné je použít v exteriéru. U zimních zahrad je nutné, by vnitřní teplota ani v zimních měsících neklesla pod 15°C. Materiál zde celoplošně fixuje k podkladu lepidlem.

» Pokud se mi na materiál vylije tekutina – voda, zateče do spár

Rozlitá tekutina krytině neuškodí. Díky vlastnosti Aquagrip je sníženo riziku uklouznutí i na vlhké podlaze. Aby nedošlo k zatečení tekutiny spárou pod podlahovinu, je třeba jednotlivé pásy spojit metodou svařovaní za studena.

» Je materiál odolný na čmouhy od podrážek?

Krytina Novilon® má povrchovou ochrannou vrstvu Diamond Seal. Tato povrchová úprava na PU bázi poskytuje krytině vynikající ochranu proti chemikáliím, trvanlivost i proti šmouhám od podrážek a působí jako prevence usazování nečistot. Šmouhy od podrážek lze velmi snadno a rychle odstranit.

» Je materiál vhodný i pro alergiky?

Ano, materiál Novilon® /Novilux® je vhodný pro alergiky. Jedná se o elastickou podlahovou krytinou s ekologickým procesem výroby, která zaručí celistvý povrch beze spár se snadnou údržbou a čistěním. Prach i další nečistoty leze snadno odstranit a nevytváří se tak živná půdo pro mikroorganismi a bakterie, které mohou působit alergie.

 Materiál  který  Vás  dostane 

Telefon: +420 777 119 910
E-mail: otto.kail@podlahy-kail.com

copyright ©Podlahy Kail