DŘEVĚNÉ PODLAHY

Kvalitní  dřevěné plovoucí podlahy

 

                                                       "  mrkněte  na  úsporné balíčky "  - sekce úvod  enlightened

 

Dřevěné podlahy jsou používány již po staletí a dřevo je neodmyslitelnou součástí každého interiéru. Dřevěné podlahy jsou přirozeně teplejší, příjemnější na pohled a můžeme vybírat z velkého množství materiálů.

Podlahy   ze dřeva  jsou  krása, mistrovská kvalita a zdravé klima  tak lze jednoduše charakterizovat dřevěné podlahy. S dřevěnou podlahou získáme harmonické bydlení v souladu s přírodou. Při zařizování či renovaci interiéru máme na výběr širokou škálu dřevěných podlahových krytin. Volit můžeme ze zajímavých designů, druhů použité dřeviny, ale i podle konstrukčního provedení.

Dřevěné plovoucí podlahy nejsou tak odolné jako například laminátové podlahy, ale možností renovace, svou unikátností a tepelnou pohodou tyto podlahy překonávají. Dřevěné podlahy není vhodné pokládat ve vlhkém prostředí.

drevo01

 

Dřevěné podlahy

dodávají prostorám celkový pocit útulnosti a stálosti. Je to skvělá volba pro milovníky tradičních přírodních materiálů a odpůrce umělých a mnohdy zdraví škodlivých náhražek dřeva. Laminátové podlahy či lepené třívrstvé podlahy nikdy nenahradí vůni a krásu skutečného masivu. Neopomenutelnou předností masivního dřeva je jeho zdravotní nezávadnost!

Cena montaže se pohybuje od 159 ,-/ m2  bez DPH.

 

Vyberte si z naší rozmanité nabídky dřevěných podlah.

 Ke všem podlahám nabízíme  kompletní  profesionální  sevis - zaměření  ,dodání vzorků,   pokládku ,  dodání  a montáž   ukončovacích   prvků.

Nechte to  na nás ... 

 

  Podlahy  dřevěné  vícevrstvé

Vícevrstvé dřevěné plovoucí podlahy mají především  tyto dvě výhody: poměrně jednoduchou pokládku a velký výběr dřevin v nášlapné vrstvě. Při výběru  druhu  dřeva je rozhodující funkce a zatěž  v určené místnosti. Kupříkladu   dýhovaná podlaha není vhodná  do  chodby,kuchyně  či do dětských pokojů.

Dřevěná podlaha se vyznačuje vysokou kvalitou zpracování a skvělým povrchem, který je mimořádně odolný vůči oděru a lehce se udržuje (Tilo, kanadský javor, 2649 Kč/m2 bez DPH).

 dřevěná  dýhovaná podlaha  je  ideální do obývacího pokoje nebo ložnice, kde navodí příjemnou atmosféru. Velmi oblíbené jsou domácí dřeviny, jako jsou buk,  jasan, smrk,modřín borovice,dub  ale také javor,americká třešeň,bříza,  ale i merbau, teak, bambus i wenge aj. Na výběr jsou i různé plovoucí typy od parketových  (klasické čtvercové parkety mozaikového typu) až po selská (prkna).

Třívrstvé konstrukce

Krycí vrstva jednolamelového selského prkna se skládá z kusu 3,5 mm masivního dřeva. Střední vrstvu konstrukce tvoří smrkový laťkový překlad, spodní část podlahového dílce je z jehličnatého dřeva. Třívrstvá skladba je lepena křížem, takže vylučuje jakékoli pnutí dřeva i samotné podlahy. Podlaha se pokládá buď plovoucím způsobem bez užití lepidla, nebo se celoplošně lepí.

Třívrstvá parketa je oblíbená díky možnosti výběru z mnoha druhů dřevin. Pokládá se plovoucím systémem a hodí se pro podlahové vytápění. Tato parketa je charakteristická slepenými lamelami z podélné i čelní strany, což zajišťuje těsnou a ucelenou krycí vrstvu. Středová vrstva se svisle stojícími letokruhy zabezpečuje vysokou tvarovou stabilitu a pevnost. Díky ofrézování dílce až po lakování je zaručen průběžně rovný lak.

Dřevěnou podlahu si můžeme pořídit i do koupelny, ale jedině v případě, že ji položíme z kvalitní dřeviny-vlevo. Tmavší tónování dřeva kouřením připomíná exotické dřeviny, které lze skládat do různých vzorů a barevných kombinací (Sortim)-vpravo.

Podlaha ze selského třívrstvého prkna je vyrobená z jehličnatého dřeva, jehož charakteristické hrubé žilkování a suky vytvářejí elegantní vitalitu. Horní část podlahy tvoří 3,5 mm masivního dřeva, prostřední díl smrkový laťkový překlad a spodní díl je z jehličnatého dřeva. Zajímavý vzhled vyplývá jak z míchání různých šířek dílců, tak i z tepelných úprav dřeva.

Dvouvrstvé konstrukce

Také podlahy s dvouvrstvou konstrukcí je zapotřebí celoplošně lepit na připravený podklad. I tato kategorie podlah zahrnuje dvouvrstvou lamelu, parketu a prkno. Jejich společnými znaky jsou lamely slepené z podélné a čelní strany, jimiž se docílí těsné a kompaktní krycí vrstvy. Nosnou část dílu tvoří smrkové laťky a horní nášlapnou část představuje 3,5 mm masivního dřeva. Díky nízkému tepelnému odporu jsou i dvouvrstvé konstrukce vhodné do místností s podlahovým vytápěním.

Jak na údržbu a ošetření

Masivní i vícevrstvé plovoucí podlahy jsou už při výrobě opatřeny několika vrstvami odolného tvrzeného laku. U masivní podlahy si můžeme povrchovou úpravu zvolit. Na výběr máme lak nebo olej, záleží na vkusu, ale i na zatížení podlahy.

Interiér si lze sladit stylově i materiálově tak, že na podlahu a stěny zvolíme ucelený systém (obklad E3) a doplníme jej o police (Tilo, Hobo Longline ořech – 1222 Kč bez DPH/m2).

Lakovaná  dřevěná podlaha v lesklém nebo matovém provedení, je praktičtější, lépe se udržuje a je odolnější vůči vlhkosti. Při poškrábání ji ale musíme celoplošně přebrousit a znovu nalakovat .

Olejovaná dřevěná podlaha s voskovou vrstvou na povrchu má jemný sametový vzhled, zdůrazňuje přirozenou strukturu a barvu dřeva. Poškozená podlaha se dá ošetřit lokálně, lépe odolává oděru a neklouže. Musí se ovšem častěji ošetřovat různými druhy olejů podle dřeva.

Kartáčovaná dřevěná podlaha  při kartáčování se rané dřevo z letokruhů, narostlých na jaře, vykartáčuje plastovými kartáči s brusnými zrny, čímž vznikne vzhled rustikální jakoby vymyté podlahy.

Louhovaná  dřevěná podlaha  louhování zastavuje proces žloutnutí dřeva jehličnatých stromů, takže jeho struktura je tónovaná a dává dřevu krásnou patinu.

Péče o  dřevěnou podlahu

péči dřevo  vyžaduje, údržování dřevěné podlahy se nemusíme  bát. Kromě pravidelného vytírání podlahy do sucha ji v pravidelných intervalech ošetřujeme přípravky vyrobenými na bázi vosku, které se aplikují padem v tenké vrstvě. Hodí se jak na lakované, tak i olejované povrchy.

Přípravek působí na dřevo tak, že jeho olejová složka se vsákne do póru a vosková složka zůstává na povrchu a chrání dřevo proti mechanickému poškození. Správnou údržbou  se vám dřevěná vícevrstvá podlaha odmění  její  dlouhou  životností  a patinou   a  sloužit  bude desítky let.

 

Reklama

Reklama

Telefon: +420 777 119 910
E-mail: otto.kail@podlahy-kail.com

copyright ©Podlahy Kail